Журнал Юридична наука Утвердження поваги до права через довіру до правників

Юридична клініка, Утвердження поваги до права через довіру до правників

Утвердження поваги до права через довіру до правниківУтвердження поваги до права через довіру до правниківУтвердження поваги до права через довіру до правниківУтвердження поваги до права через довіру до правників


Становлення громадянського суспільства і правової держави в Україні можливе за активної та дієвої участі українського правництва. Кожен правник особисто, кожна правнича державна чи приватна інституція здатна своїм практичним внеском сприяти цьому становленню. Слугуючи суспільству, правник водночас заслуговує авторитет і довіру юридичній професії, зміцнює повагу до права.
Відповідно до Указу Президента України від 8 грудня 2008 року №1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права», розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2011 року № 777-р «Про проведення плану заходів з проведення у 2011 році Всеукраїнського тижня права» в період з 5 по 10 грудня 2011 року в Україні було проведено Всеукраїнський тиждень права.
У провідних країнах світу подібні заходи носять організований та системний характер, відбуваються за підтримки держави, професійних і громадських організацій. Так, у Німеччині на рівні федеральних проводиться щорічний «Тиждень юстиції» (Woche Justiz der) – комплекс правоосвітніх заходів у формі дня відкритих дверей судів і безоплатних консультацій. У США 1 травня щороку відзначається «День права» (Day Law) – щорічні правові заходи.
Всеукраїнський тиждень права проводиться щорічно, в тиждень, що включає День прав людини, який відзначається в світі на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
Центр правової допомоги «Юридична клініка» Національної академії управління, відгукнувшись на запрошення Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України, стала учасником центрального заходу Всеукраїнського тижня права - виставки-форуму "Правники - суспільству" . Виставка-форум проводилася 8-10 грудня в приміщенні Київського планетарію. Основною ідеєю її проведення було об’єднання юридичної спільноти України у прагненні підвищення рівня правової культури та правосвідомості громадян, зміцнення демократичних цінностей, захисту прав людини. Мета – закріплення правових національних традицій, надання юридичної допомоги, орієнтування сучасної молоді на фаховість та порядність в майбутній професії юриста.
Учасниками виставки-форуму від Національної академії управління стали кращі студенти-консультанти Центру правової допомоги «Юридична клініка» : Воробйова Маргарита, Герасюк Інна, Горик Ігор, Закревський Андрій, Катрич Анна, Майоренко Яна, Самойлов Микола, Скляр Алла, Слобода Марина, Ткач Зоя. За час роботи виставки-форуму консультантами було надано близько 24 консультацій. За що Юридичну клініку Національної академії управління, як активного учасника, було відзначено Подякою Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України.
Другий заступник
Центру правової допомоги
«Юридична клініка»
Яна Майоренко
Flag Counter