Журнал Юридична наука Янукович підписав закон про спрощенку

Інші новини, Янукович підписав закон про спрощенку

Президент України Віктор Янукович підписав Закон N4014-VI "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності". Про це повідомляє прес-служба президента України.

Законом спрощенці розділені за категоріями. Перша - підприємці з річним обігом до 150 тис.грн., для них передбачено єдиний податок у розмірі від 10 до 100 грн. на місяць. Друга група: обіг до 1 млн.грн. при 10 найманих працівниках, податок - від 20 до 200 грн. До третьої групи віднесені фізособи з обігом до 3 млн.грн. при 20 найманих працівниках, податок для них становитиме 3% від доходу при сплаті ПДВ, і 5% - при включенні ПДВ до складу єдиного податку. І четверта група - юрособи з обігом до 5 млн.грн. при 50 найманих працівниках. Ставка для них визначається так само, як і для третьої групи.

Закон дозволяє фізособам на єдиному податку реєструватися платниками ПДВ, а також дозволяє платнику податку на прибуток відносити до витрат кошти, витрачені на придбання товарів (робіт, послуг) у спрощенців, але перелік доходів і витрат платники податку на прибуток повинні будуть враховувати в розрізі контрагентів- платників єдиного податку.

Допустимий обсяг обороту збільшується в 2-6 разів для всіх груп підприємців, при цьому сума податку, що сплачується, знижується в два рази порівняно з діючими ставками.

Нагадаємо, 4 листопада закон був повторно прийнятий парламентом з урахуванням пропозицій глави держави.

www.liga.net
Flag Counter